* Gimnazjum 29 we Wrocławiu Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu
im. Konstytucji 3 Maja

Nasze sukcesy

Rok szkolny 2014/2015

  1. XIV Konkurs Polonistyczny zDolny Ślązak Gimnazjalistalaureatka Aleksandra Wach 3c, finalistka Martyna Kukuła 3a, II etap: Julia Niemiec 3a, Katarzyna Warszawska 3a, Janina Zaród 3a
  2. XIV Konkurs Historyczny  zDolny Ślązak Gimnazjalista –  laureatka Martyna Kukuła 3a, finalistki –  Aleksandra Wach 3c, Janina Zaród 3a
  3. XIV Konkurs Biologiczny zDolny Ślązak Gimnazjalistalaureatki Karolina  Olech 3a, Janina Zaród 3a
  4. XIV Konkurs Chemiczny zDolny Ślązak Gimnazjalista – finalistki Karolina Olech 3a, Aleksandra Wach 3c
  5. XIV Konkurs  Geograficzny zDolny Ślązak Gimnazjalista – finalistka Karolina Olech 3a
  6. Liga Naukowa (część humanistyczna) – laureatki Martyna Kukuła 3a, Aleksandra Wach 3c, finaliści: Julia Niemiec 3a, Chian Hu 2a; IV miejsce drużynowo
  7. Finał Ligi Naukowej (części matematycznej) – Michał Bień 3e, K. Ostryż- niuk 3d, Jakub Pietrucha 3e, Adrian Przybycień 3d
  8. Samorządowy Konkurs Nastolatków Ośmiu Wspaniałych – Laureat Paweł Grzymkowski 1f
  9. Konkurs Interdyscyplinarny o Laur Hugona– I miejsce drużyna: Krzysztof Bykowski 2b,Grzegorz Jankiewicz 2b, Łukasz Jędrejko 2b, Kacper Lipowicz 2b
  10. Olimpiada Biologiczna – laureatki Karolina Olech 3a, Janina Zaród 3a
  11. Dolnośląski Konkurs Wędrówki szlakiem wartości: Filmowy – II miejsce  Zofia Jakubik 1d, Adrianna Pomianowska 1d; Fotograficzny – II miejsce Maria Sierpowska, wyróżnienie – Pola Aleksandrowicz, Pola Wróbel; Multimedialny – II miejsce Karol Janas 1d
  12. Konkurs Poezji W. Szymborskiej – laureatka Weronika Wykrota 3a, wyróżnienie – Kornelia Tymków 2c
  13. I miejsce ex aequo w Konkursie recytatorskim „Na głosy” w Centrum Kultury "Zamek", kategoria Słowne Show – Weronika Wykrota 3a
  14. II miejsce w Konkursie Recytatorskim "Na głosy"  kategoria Tekstowo - Kornelia Tymków 2c
  15. III miejsce w Recytatorskim Konkursie Herbertowskim „Płynąć pod prąd” – Kornelia Tymków 2c, Weronika Wykrota 3a
  16. III miejsce w Przeglądzie Twórczości Zakazanej w PRL-u w kategorii recytacja – Kornelia Tymków 2c
  17. Nagroda specjalna Kuratora Oświaty w Międzygimnazjalnym Konkursie Dziennikarskim „Współczesny Dolny Śląsk” – Weronika Matera
  18. Wyróżnienie w Konkursie Literackim „My Polacy, My Dolnoślązacy” – Julia Zwolińska 3b
  19. Wyróżnienie specjalne za film promujący miasto w konkursie „Coolturalny Wrocław” – Zofia Jakubik 1d, Krzysztof Hirak 1b, Emilia Palica 1e
  20. Nagroda dla Gimnazjum nr 29 za aktywny i twórczy udział w promowaniu  działań czytelniczych i bookcrrosingowych w ramach XII edycji akcji  „Cały Wrocław czyta”
  21. XXV Konkurs Plastyczny na medal i małą forme rzeźbiarską „Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016” – nagroda dla Julii Zwolińskiej 3b
  22. Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2015” – I miejsce w finale Jakub Pietrucha 3e, II etap – Aleksandra Wach 3c, Jan Cetnarski 3a
  23. Wratislavia Sakra XV edycja konkursu  o Wielka Nagrodę Wrocławia – IV miejsce (wyróżnienie) – Krzysztof Konieczny 3c
  24. Dolnośląski Konkurs Literacko-Plastyczny „W kręgu fantasy” – wyróżnienia (prace plastyczne)P. Majchrzak 1e, K. Sidorska 3c, D. Kędzia 3e
  25. Olimpiada o Janie Pawle II – laureat Jakub Pietrucha 3e
  26. Międzyszkolny Konkurs piosenki turystycznej – I miejsce : Zosia Lewandowska 1c – śpiew,  Helena Cebrat 3b – gitara
  27. Międzygimnazjalny Konkurs Wędrówka przez Niemcy - przygoda z wiedzą III miejsce: Kamil Sobieszuk 2c, Patryk Hofbauer 3a, Weronika Wykrota 3a
  28. II etap Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista blok przyrodniczy – Jacek Faber 2a,  Jakub Moskwiak, Jan Sobków 2b,  Aleksandra Wach 3c, Katarzyna Warszawska 3a
  29. II etap XIV Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Julia Niemiec 3a, Jakub Ladra, Agnieszka Mirczuk, Jan Sobków 2b, Aleksandra Wach 3c
  30. II etap XIV Konkursu Języka Francuskiego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Jakub Pietrucha 3e
  31. II etap XIV Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista blok matematyczno-fizyczny – Jan Sobków 2b
  32. Matematyka i ekonomia – II etap M. Wieczorek 2b, M. Śmigiel 3e, M. Nowicki 3a
  33. II etap konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego - Maciej Ratajski 3b, Aleksandra Wach 3c, Krystian Pacyniak, Franciszek Dzimira 2c, Józef Grzelak, Michał Urban
  34. Finał XVI Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckiej dla Gimnazjalistów -  Aleksandra Krzywdzińska
  35. II etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów  - Aleksandra Krzywdzińska, Weronika Wykrota 3a, Julia Stawska 3a, Dariusz Postument 3a
  36. Maraton Matematyczny – finaliści: Gabriel Wechta 3b, Jagoda Osiadacz 3b, Kamil Maćków 3b, Aleksandra Wach 3c
  37. Żuraw Matematyczne Origami – finalistka Jagoda Osiadacz 3b
  38. Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej – udział w finale: A. Sokołowska, J. Faber, D. Kurgan
  39.  Wrocławskie Spacery Krajoznawcze – udział w finale: A. Wach 3c, A. Krzywdzińska, J. Osucha, K. Warszawska 3a, J. Zaród 3a
  40. Konkurs Języka Angielskiego Union Jack – II etap Łukasz Koralewski 3b
  41. Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów – udział w finale indywidualny i drużynowy: B. Głowacki 2b, P. Mańkowski 2b, J. Sobków 2b, M.  Wieczorek 2b

 

SUKCESY W SPORCIE:

NAZWA ZAWODÓW

POZIOM

KATEGORIA

WYNIK- MIEJSCE

BASKETMANIA

Mistrzostwa Wrocławia

CHŁOPCY

II miejsce

GIMNAZJADA W PIŁCE NOŻNEJSTREFA CENTRUM

 

Strefa CENTRUM

CHŁOPCY

Miejsca 6 - 9

FINAŁ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY W KOSZYKÓWCE

 

Mistrzostwa Wrocławia

DZIEWCZĘTA

Miejsca IX – XII

CHŁOPCY

III miejsce

FINAŁ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY W SIATKÓWCE

Strefa

CENTRUM

DZIEWCZĘTA

Miejsca IX - XII

GIMNAZJADA MŁODZIEŻY

W KRĘGLACH

Mistrzostwa Wrocławia

CHŁOPCY

DZIEWCZĘTA

VII miejsce

Gimnazjada Młodzieży w szachach

Mistrzostwa Wrocławia

CHŁOPCY

DZIEWCZĘTA

XIII miejsce

Biegi na orientację

Mistrzostwa Wrocławia

 

 

Kamila Grobelna

Teresa Sembratowicz

Martyna Matkowska

I miejsce

I miejsce

 

II miejsce

 

I miejsce

 

 

II miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Kamila Grobelna

Teresa Sembratowicz

Indywidualne biegi przełajowe

Mistrzostwa Wrocławia

DZIEWCZĘTA

XIX miejsce

Gimnazjada w piłce nożnej

Mistrzostwa Wrocławia

DZIEWCZĘTA

IV miejsce

Gimnazjada w tenisie stołowym

Mistrzostwa Wrocławia

DZIEWCZĘTA

V miejsce

Strzelectwo sportowe

Mistrzostwa Dolnego Śląsk

CHŁOPCY

DZIEWCZĘTA

XX miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska w dwuboju nowoczesnym

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Dziewczęta

XIII miejsce

 

Chłopcy

XV miejsce

GIMNAZJADA W PIŁCE RĘCZNEJ

 

Mistrzostwa Wrocławia

 

Strefa Wrocław

 

DZIEWCZĘTA

Miejsca Strefa Centrum

 

CHŁOPCY

I miejsce – W-w

II miejsce – Powiat  W-w

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W LA

Mistrzostwa Wrocławia

DZIEWCZĘTA (drużynowo)

III miejsce

 

 

CHŁOPCY (drużynowo)

I miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

DZIEWCZĘTA (drużynowo)

V miejsce

CHŁOPCY (drużynowo)

V miejsce

Dariusz Postument

Mistrzostwa Wrocławia

100m

III miejsce

Strefa Wrocław

III miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

 

 

Weronika Wasilewska

Strefa Wrocław

 

1000m

V miejsce

 

 

IX miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Katarzyna Zduńczyk

Mistrzostwa Wrocławia

100m

I miejsce

 

Strefa Wrocław

IV miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

IX miejsce

Martyna Matkowska

Mistrzostwa Wrocławia

300m przez płotki

I miejsce

Strefa Wrocław

I miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

IV miejsce

Sztafeta 4x 100

Mistrzostwa Wrocławia

DZIEWCZĘTA

(drużynowo)

 

I miejsce

Strefa Wrocław

I miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

V miejsce

Kamila Grobelna

Mistrzostwa Wrocławia

600m

III miejsce

Aleksandra Cieślak

Mistrzostwa Wrocławia

Skok wzwyż

IV miejsce

Strefa Wrocław

 

III miejsce

 

 

XI miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Karolina Matuszewska

Mistrzostwa Wrocławia

100m

V miejsce

Strefa Wrocław

V miejsce

 

Michał Wiewiórski

Mistrzostwa Wrocławia

 

Wzwyż

 

 

w dal

 

 

w dal

I miejsce

 

 

III miejsce

 

 

XIV miejsce

 

Strefa Wrocław

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Paweł Parczyk

Mistrzostwa Wrocławia

1000m

I miejsce

Paweł Dudkowski

Mistrzostwa Wrocławia

Rzut oszczepem

V miejsce

Kacper Duchniewicz

Mistrzostwa Wrocławia

100m

V miejsce

Kacper Kania

Mistrzostwa Wrocławia

300m

IV miejsce

Joanna Jadaś

Mistrzostwa Wrocławia

300m

IV miejsce

Filip Kołat

Strefa Wrocław

w dal

IV miejsce

Michał Grzesiński

Strefa Wrocław

w dal

II miejsce

Jakub Frankiewicz

Strefa Wrocław

300m

VI miejsce

Patryk Chrobot

Strefa Wrocław

100m

VI miejsce

Urszula Mazur

Strefa Wrocław

pchnięcie kulą

V miejsce

 

XX miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Kasper Malinowski

Strefa Wrocław

wzwyż

III miejsce

 

XII miejsce

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Biegi przełajowe dziewcząt

Mistrzostwa Wrocławia

Drużynowo

IV miejsce

Boule

Mistrzostwa Wrocławia

 

II miejsce

Aerobik rekreacyjny

 

Mistrzostwa Dolnego Śląska

Drużynowo

10 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

Impreza sportowaAsy Zdrowia

 

Mistrzostwa Wrocławia

Streetball

Kaja Chorążykiewicz, Patryk Chrobot, Łukasz Palow, Michał Wiewiórski

 

Kometka – Grzegorz Gzik

 

1 miejsce

 

 

 

 

 

2 miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKIWSPÓŁZAWODNICTWO SZKÓŁ

Mistrzostwa Wrocławia

w konkurencji 50 szkół

VII miejsce

 

INNE SUKCESY:

 

Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego.
Konfucjusz 

 

Rok szkolny 2013/2014

  1. Laureat XIII Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego  zDolny Ślązak Gimnazjalista – Jakub Ptak
  2. Laureatka XIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego  zDolny Ślązak Gimnazjalista – Aleksandra Wach
  3. Finalistka XIII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego i Historycznego  zDolny Ślązak Gimnazjalista – Natalia Kudłacik
  4. Finalista XIII Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego  zDolny Ślązak Gimnazjalista – Jakub Ptak
  5. Finalista Ligi Naukowej Matematycznej – Mateusz Kanoza
  6. Finalistki Ligi Naukowej Humanistycznej – Aleksandra Wach, Zuzanna Wynalek
  7. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna – Aleksandra Wach
  8. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Lekcja przyszłości” – Maja Kownacka, Aleksandra Krzywdzińska, Martyna Podwysocka, Blanka Starzycka, Aleksandra Wach
  9. Laureatka I Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej – Natalia Okopna
  10. Finalistka I Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej – Karolina Olech
  11. Laureatka VIII Wrocławskiego Konkursu Matematycznego – Natalia Okopna
  12. premiowane wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Ośmiu Wspaniałych – Alicja Komes 
  13. I miejsce w konkursie wiedzy dla gimnazjalistów Kampanii na Rzecz Ochrony Zwierząt Azji Płd.-Wsch. – Aleksandra Wach
  14. I miejsce w Dolnośląskim Konkursie „W kręgu fantasy” – Aleksandra Broda
  15. Finaliści Regionalnego Konkursu Chemicznego „Młody chemik eksperymentuje”  - Natalia Kudłacik, Teresa Sembratowicz
  16. I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Miłość w poezji”, laureatka etapu dzielnicowego 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego – Weronika Wykrota
  17. I miejsce w międzyszkolnym konkursie Komiksowy świat ballad Adama Mickiewicza – Urszula Bojnowska, Teresa Sutowicz, Zuzanna Wynalek
  18. II miejsce w międzyszkolnym konkursie Każdy ma swoją górę – Alicja Chrzan
  19. III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Wrocław moje miasto – Jagoda Wojnarowicz
  20. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”  - Jan Sobków
  21. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”   - Urszula Mazur, Jakub Pietrucha
  22. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Origami Żuraw – Martyna Włoszek
  23. II miejsce w konkursie na logo i nazwę projektu promującego język francuski na Dolnym Śląsku – Daria Kędzia

Rok szkolny  2012/2013

  1. Laureat XII Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego zDolny Ślązak Gimnazjalista -  Wiktor Wasilewski
  2. Laureat XII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycnego zDolny Ślązak Gimnazjalista -  Jakub Szlag
  3. Finalistka XII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Aleksandra Kasprzyk
  4. Finaliści XII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista  – Aleksandra Kasprzyk, Jakub Szlag
  5. Finalista XII Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak Gimnazjalista  – Piotr Tarabuła
  6. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny -  Anna Majcher
  7. Finaliści Ligi Naukowej Matematycznej – Miłosz Baraniewicz, Natalia Okopna, Jakub Szlag
  8. Finaliści konkursu Matematyka i Ekonomia - Teresa Sembratowicz, Mateusz Bogdał, Jakub Szlag
  9. I miejsce w konkursie Matematycznego Origami "Żuraw" - Izabela Mróz
  10. II miejsce w konkursie Matematycznego Origami "Żuraw" - Aleksandra Sztenc
  11. I miejsce drużynowo w konkursie Kulturalne miasto Wrocław
  12. I miejsce za aktywne wspieranie edukacji czytelniczej  w ramach  IX edycji akcji Cały Wrocław  czyta w projekcie Wrocław stolicą czytania
  13. III miejsce w konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej dla Gimnazjów – Anna Bortniak

Rok szkolny 2011/2012

  1. Laureat  XI Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista -  Sebastian Kopacz
  2. Laureat  XI Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista -  Sebastian Kopacz
  3. Laureaci XI Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak Gimnazjalista- Jerzy Tomes, Sebastian Kopacz
  4. Laureat  XI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista - Jan Sutowicz
  5. Laureat  XI Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Jan Sutowicz
  6. Finalista XI Dolnośląskiego Konkusu Matematycnego zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty - Łukasz Mazurkiewicz
  7. Finalista XI Dolnośląskiego Konkusu Matematycnego zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty - Łukasz Mazurkiewicz
  8. Finalista XI Dolnośląskiego Konkusu FizycznegozDolnego Ślązaka Gimnazjalisty - Łukasz Mazurkiewicz
  9. Finalista XI Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Sebastian Kopacz, Jerzy Tomes
  10. Laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów - Sebastian Kopacz
  11. Laureaci konkursu matematycznego KOMA - Sebastian Kopacz, Kamil Raczycki
  12. Finaliści konkursu Matematyka i Ekonomia - Sebastian Kopacz, Łukasz Mazurkiewicz, Michał Pieniak
  13. Laureat Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego  (od konfederacji barskiej do powstania styczniowego) - Jan Sutowicz
  14. Zwycięzcy Ligi Historycznej Mówią Wieki - Łukasz Mazurkiewicz, Sebastian Kopacz
  15. Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Odyseja umysłu - drużynowo 8 miejsce w Polsce
  16. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton - Anita Kaczmarek
  17. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ojczyzny Polszczyzny (etap drugi) - Łukasz Mazurkiewicz.
  18. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt z Edukacji Globalnej-  Anna Bortniak.
  19. I miejsce dla Gimnazjum nr 29 w konkursie Edukacja globalna w szkolnych projektach edukacyjnych.
  20. I miejsce dla Samorządu Uczniowskiego w Konkursie na najlepszy samorząd uczniowski szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych w kategorii Inicjatywa naukowa „Bezpieczny Internet”
  21. I miejsce w XII Konkursie Wratislavia Sacra – Jerzy Tomes
  22. I miejsce w grze ulicznej Śladami wrocławskich bibliotek
  23. II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Grup Prewencyjnego Wsparcia Nasz głos w sprawie bezpieczeństwa
  24. II miejsce drużynowo w konkursie Kulturalne miasto Wrocław
  25. II miejsce w konkursie ortograficznym Mistrz Ortografii – Kinga Kulik
  26. III miejsce w Drużynowym Konkursie Lingwistycznym
  27. III miejsce w XV Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej – Anna Bortniak
  28. Laureaci Konkursu Bonum et Fidem (Dolnośląskie Wędrówki Drogami Wartości - Asyż we Wrocławiu) - Ada Feliniak, Kamil Raczycki Krzysztof Kempski, Ewa Mańkowska
  29. Stypendyści Prezydenta Wrocławia w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego – Iga Karbowiak, Sebastian Kopacz, Jakub Mazur, Grzegorz Smoła

Rok szkolny 2010/2011

  1. Laureaci X Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (część matematyczno- przyrodnicza) - Sebastian Kopacz, Grzegorz Smoła
  2. Finaliści X Konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (część matematyczno-przyrodnicza) - Marcin Rywiński, Jakub Mazur
  3. Laureaci Ligi Naukowej Matematycznej- Sebastian Kopacz, Mateusz Kur
  4. Finaliści Ligi Naukowej Matematycznej - Adam Osiewała, Jakub Mazur
  5. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Mag słowa” - Radosław Jurak
  6. Laureaci pierwszej nagrody w polskim finale konkursu Panasonic Kid Wites News za film pt. „Trzeci zywot drzewa”
  7. Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Panasonic Kid Wites News za zdjęcia do filmu pt. „Trzeci zywot drzewa”
  8. Laureat Regionalnego Konkursu Chemicznego Młody chemik eksperymentuje- Jakub Mazur
  9. Finalista Regionalnego Konkursu Chemicznego Młody chemik eksperymentuje – Marcin Rywiński, Iga Karbowiak
  10. I miejsce dla drużyny chłopców Gimnazjum nr 29 w turnieju Orlik Basketmania
  11. I miejsce drużynowo w konkursie Wrocławskie Spacery Krajoznawcze
  12. II miejsce dla drużyny dziewcząt z Gimnazjum nr 29 w Międzyszkolnych zawodach rolkarskich SPARTAN – skate
  13. II miejsce w XI Konkursie Wratislawia sacra – Ewa Mańkowska
  14. II miejsce drużynowo w Miedzygimnazjalnym Konkursie Omnibus Zdrowia i Sportu
  15. III miejsce drużynowo w IX Turnieju Wiedzy Pierwsza Pomoc
  16.  IV miejsce w ogólnopolskim finale Odyseja Umysłu

Rok szkolny 2009/2010

  1. Certyfikat Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej dla Gimnazjum nr 29
  2. Certyfikat Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci dla Gimnazjum nr 29
  3. Finaliści Regionalnego Konkursu Chemicznego Młody chemik eksperymentuje- Tomasz Drab, Karolina Świderska, Maciej Doruch
  4. Laureat IX Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista  - Tomasz Drab 
  5. Laureat IX Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak Gimnazjalista - Tomasz Drab 
  6. Wyróżnienie w finale bloku matematycznego konkursu Liga Naukowa
  7. I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu „Start” Wrocław stylem dowolnym
  8. I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu „Start” Wrocław w grupie S10 – Małgorzata Usajewicz
  9. I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu „Start” Wrocław sztafeta kobiet
  10. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Ekopasja” - Franciszek Maroszek
  11. II miejsce w Ogólnopolski Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd” - Maria Maćkowiak
  12. II miejsce drużynowo w Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim „Szkoła 25 lat później”
  13. II miejsce w Strzelectwie Sportowym - Arkadiusz Rudzki
  14. II miejsce w IV Konkursie Matematyka i Ekonomia dla uczniów gimnazjów – Michał Dębowy, Maciej Doruch, Iga Karbowiak
  15. III miejsce w X Międzygimnazjalnym Konkursie Dziennikarskim na recenzję – Magdalena Nuckowska
  16. III miejsce drużynowo w konkursie Wrocławskie Spacery Krajoznawcze
  17. III miejsce w VIII Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację
  18. Wyróżnienie dla Szkolnego Wolontariatu w XVI edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych
  19. III miejsce w konkursie Wrocławskie Spacery Krajoznawcze 2010

Rok szkolny 2008 / 2009

  1. Finalista VIII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Michał Chruszczewski
  2. Finalistka Regionalnego Konkursu Chemicznego Młody chemik eksperymentuje – Anna Popczyk, Joanna Zaręba
  3. I miejsce dla Gimnazjum nr 29 w VI edycji akcji Cały Wrocław czyta dzieciom
  4. I miejsce dla zespołu redakcyjnego „Słownika słów i zwrotów kresowych” w konkursie Kresy bliskie
  5. I miejsce dla zespołu redakcyjnego „Smaki kresowe” w konkursie Kresy bliskie
  6. I miejsce w Mistrzostwach Strefy Centrum w tenisie stołowym dziewcząt
  7. I miejsce w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Tajemnice kościołów, twierdz i zamków dolnośląskich
  8. II miejsce Na Jarmarku Matematycznym podczas III Festiwalu Nauki Środowiska Wrocławskiego.
  9. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Awangardowe jak Wrocław” w ramach XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – Michał Pieniak
  10. II miejsce w Mistrzostwach Strefy Centrum w piłce nożnej
  11. II miejsce w Mistrzostwach Strefy Centrum w piłce siatkowej dziewcząt
  12. II miejsce w projekcie Zagrożenie roślinami inwazyjnymi na Dolnym Śląsku
  13. III miejsce w II Wrocławskim Konkursie Chemicznym Chemik Gimnazjalista – Joanna Zaręba
  14. III miejsce w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Kadetów w tenisie stołowym.
  15. III miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Dziennikarskim Współczesny Wrocław – Ewelina Malmon
  16. III miejsce w Mistrzostwach Strefy Centrum w piłce siatkowej chłopców
  17. Wyróżnienie w VI Międzyszkolnym Konkursie Dziennikarskim Współczesny Wrocław - Marta Skrętowicz, Natalia Głowacka, Ewelina Malmon
  18. Nagroda w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Ziemia jest jedna – Joanna Kempska
  19. Wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym – Nikola Biały
  20. Wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Serca – Daria Kaciczak
  21. Uzyskanie przez uczennicę mandatu poselskiego i prawa reprezentowania Dolnego Śląska na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Rok szkolny 2007/2008

  1. Laureatka ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z biologii Olimpus, 7 miejsce – Sara Damm
  2. Laureatka ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z biologii Olimpus, 10 miejsce – Małgorzata Sobków
  3. III miejsce w III Międzygimnazjalnym Konkursie Tajemnice kościołów, twierdz i zamków dolnośląskich
  4. Wyróżnienie w IX Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym  Z ortografią za pan brat – Joanna Świda
  5. Certyfikat uczestnictwa w Forum Młodzieżowym poruszającym problematykę zdrowego stylu życia i nałogów

Rok szkolny 2006/2007

  1. Certyfikat dla Gimnazjum nr 29 Szkoła bez przemocy
  2. Laureatka Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista- Agnieszka Jarzębska
  3. I miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Geologicznym Dawne i współczesne morza i oceany – Piotr Muszer
  4. Wyróżnienie w ramach IV edycji akcji Święto na plakacie – Dominika Hermanowicz

Rok szkolny 2005/2006

  1. Laureaci Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista -Andrzej Gottwald, Jarosław Józefowski
  2. Finaliści Ligi Naukowej – Karolina Kochańska, Andrzej Franz, Michał Czarnecki, Przemysław Bożek, Albert Aniszczyk
  3. Laureatka Eliminacji Dzielnicowych 51 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego – Aniela Bereś
  4. III miejsce w konkursie Wokół rękopisu Pana Tadeusza
  5. III miejsce w zawodach strzeleckich Dolnego Śląska Gimnazjada w Strzelectwie Sportowym – Andrzej Gottwald
  6. III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Języka Niemieckiego – Agnieszka Mierzyńska
  7. III miejsce w międzyszkolnym konkursie literacko-plastycznym Arcyserwis – Agata Hauza
  8. Wyróżnienie w konkursie literackim Radosnych Obchodów Święta Niepodległości – Marta Rośniak

Rok szkolny 2004/2005

  1. Laureat Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Szymon Poznański
  2. Mistrz Klawiatury – Mikołaj Hojko
  3. Tytuł Pismaka Roku w Ogólnopolskim Konkursie Gazet Szkolnych - Paulina Piekielny
  4. III miejsce w kategorii gimnazja w II Wrocławskich Matematycznych Marszach na Orientację
  5. I miejsce w rywalizacji sportowej dzielnicy Stare Miasto w kategorii chłopców

Rok szkolny 2003/2004

  1. Laureat IV Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista - Oskar Bury
  2. Laureatka III Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista - Urszula Lisowska.
  3. Tytuł laureata dla zespołu TRIO w VII Wrocławskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej
  4. Puchar Prezydenta Wrocławia za całokształt prezentacji kulturalnych VII Wrocławskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej.
  5. I miejsce w konkursie historycznym pt. Wysiedleni, wywiezieni…Wspomnienia
  6. I miejsce w akcji Cały Wrocław czyta dzieciom oraz nagroda główna dla najaktywniejszej placówki
  7. III miejsce w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w języku obcym.
  8. III miejsce w konkursie wiedzy krajoznawczej Wrocławskie opowieści historia miasta w legendach, bajkach, podaniach
  9. III miejsce dla chóru w I Przeglądzie Wrocławskich Chórów Szkolnych projektu Śpiewający Wrocław
  10. IV – wyróżnione miejsce w konkursie „Poznawanie różnorodności przyrodniczej na przykładzie kompleksów leśnych Wrocławia”
  11. Wyróżnienie w III edycji dolnośląskiego konkursu „Kronika Rodzinna”

Rok szkolny 2002/2003

  1. Finaliści w III Dolnośląskim Konkursie Matematycznym zDolny Ślązak Gimnazjalista – Tomasz Zdunek, Kornelia Piela
  2. I miejsce dla nauczycieli Gimnazjum nr 29 w konkursie Radosne obchody Święta Niepodległości 1918
  3. I miejsce w akcji – konkursie Cały Wrocław czyta dzieciom
  4. II miejsce w finale II Dolnośląskich Meczów Matematycznych - drużynowo
  5. II miejsce w konkursie Poznawanie przyrody w mieście na przykładzie parków miejskich
  6. III miejsce konkursie i wyróżnienie w konkursie Kronika Rodzinna
  7. III miejsce w VIII Konkursie literackim Moja mała ojczyzna – Michalina Kowal, Justyna Wojtczuk
  8. III miejsce dla Samorządu Uczniowskiego w Konkursie na najlepszy samorząd uczniowski szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych w kategorii Całokształt działalności
  9. Mistrz przepisów ruchu drogowego w telewizyjnym konkursie Motorami
  10. Dyplom Centrum Edukacji Obywatelskiej za zorganizowanie młodzieżowego referendum Unia Europejska Młodzi Głosują

Rok szkolny  2001/2002

  1. Laureat II Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista – Michał Wróbel
  2. Finalistka Wrocławskiego Konkursu Matematycznego szkół gimnazjalnych – Agata Barecka
  3. Samorząd Uczniowski laureatem Konkursu na Najlepszy Samorząd Uczniowski Szkół Gimnazjalnych i Ponadpodstawowych w kategorii Najciekawsza inicjatywa naukowa Na pograniczu nauk
  4. I miejsce w VII Konkursie Moja mała ojczyzna – Marianna Badziak
  5. II miejsce w finale Dolnośląskich Meczów Matematycznych (I edycja) - drużynowo
  6. Stypendium Samorządu Wrocławia w dziedzinie kultury i sztuki dla Adama Kwaśniewskiego

Rok szkolny  2000/2001

  1. Laureat Konkursu Matematycznego Koma – Piotr Minakowski
  2. Finalistka Wrocławskiego Konkursu Matematycznego szkół gimnazjalnych - Agata Barecka
  3. Laureatki etapu dzielnicowego 46 Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego – Agata Nieckula (I miejsce), Justyna Żukowska
  4. Finalistka Mistrzostw Polski Juniorów w szachach – Urszula Krokay
  5. Finalistki II Wrocławskiego Konkursu Chemicznego – Agata Barecka, Ewa Kocuła
  6. Samorząd Szkolny laureatem Konkursu na Najlepszy Samorząd Uczniowski Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Wrocławia.
  7. I miejsce w ogólnopolskim konkursie Encyklopedia szkoły zorganizowanym przez Wydawnictwo Naukowe PWN
  8. I miejsce w klasyfikacji drużynowej na Jarmarku Matematycznym podczas III Festiwalu Nauki Środowiska Matematycznego.
  9. I miejsce w VI Konkursie „Wrocław w fotografii”
  10. I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim OPTIMUM
  11. I miejsce i wyróżnienie w I etapie konkursu Wrocław mój świat – Agata Barecka, Agata Nieckula
  12. I i II miejsce w Pierwszym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w języku angielskim i niemieckim – Anna Król, Joanna Maj
  13. II miejsce na Jarmarku Matematycznym podczas III Festiwalu Nauki Środowiska Wrocławskiego – tzw. patrol (6 uczniów)
  14. II miejsce w finale Dolnośląskich Meczów Matematycznych
  15. III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym – Piotr Szablewski
  16. III miejsce w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Kadetów w tenisie stołowym
  17. III miejsce w VIII Konkursie literackim pt. „Moja mała ojczyzna”
  18. III miejsce w I Międzygimnazjalnej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS – Maja Gabrysz
  19. III miejsce w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Kadetów w tenisie stołowym – Piotr Szawlis, Michał  Kowaliszyn
  20. Uzyskanie przez uczennicę mandatu poselskiego i prawa reprezentowania Dolnego Śląska na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.