* Gimnazjum 29 we Wrocławiu Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu
im. Konstytucji 3 Maja

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski w Gimnazjum nr 29 to ważne miejsce naszej, uczniowskiej aktywności. Dzięki zaangażowaniu wielu osób działamy prężnie i organizujemy wiele ciekawych akcji, o których można poczytać na regularnie aktualizowanym blogu: http://www.samorzadgim29.blogspot.com/.

Czym zajmuje się Zarząd?

Jako Zarząd Samorządu Uczniowskiego, na początku roku opracowujemy plan pracy na dziesięć szkolnych miesięcy. Następnie w naszych kompetencjach leży czuwanie nad działaniami uczniowskimi, ale również angażowanie się w różnego rodzaju akcje i przedsięwzięcia. Często sami jesteśmy ich inicjatorami, wszystkie mają na celu integrację uczniów w szkole. Regularnie kontaktujemy się z wszystkimi uczniami za pośrednictwem przewodniczących klas, którym zostają przekazywane informacje.

Mamy również obowiązek by przed organami Gimnazjum (Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców) reprezentować społeczność uczniowską tzn. przemawiać w jej imieniu, występować z wnioskami i pytaniami. Pilnujemy przestrzegania Regulaminu Samorządu i Statutu Szkoły.

Sami określamy na co wydajemy nasze fundusze, najczęściej jednak pieniądze przekazywane są na cele dobroczynne. Na koniec roku szkolnego w ręce Dyrekcji oddawane jest sprawozdanie z całego roku i rozliczenie finansowe.

Czym zajmuje się Sejmik Uczniowski?

W skład sejmiku wchodzą przede wszystkim przewodniczący wszystkich klas, dlatego jest to miejsce wymiany informacji i ustalania wspólnych przedsięwzięć. Funkcja Sejmiku jest dość ważna, gdyż m.in.: wyłania Komisję Wyborczą, zatwierdza ważności wyborów do Zarządu, może wydać opinię o pracy Zarządu, a nawet odebrać mandat Członka Zarządu.

Jeszcze raz zapraszamy na nasz blog informacyjny, gdzie znajdują się najświeższe informacje - http://www.samorzadgim29.blogspot.com/.

 

Regulamin samorządu szkolnego

Regulamin dyskotek szkolnych

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

Jan Taczyński (Rzecznik Praw Ucznia)