Sport w szkole

"Walcząc nie zawsze będziesz wygrywał,

jednak zawsze będziesz miał świadomość podjętej walki."

~ Dawid Łatacz

„DBAJĄC O CIAŁO, DBASZ O UMYSŁ”

Wychowanie fizyczne to jedną z wielu dziedzin edukacji, która spełnia bardzo ważne funkcje w życiu człowieka. Między innymi zaspokaja podstawowe potrzeby rozwoju fizycznego oraz przygotowuje dzieci i młodzież do dbałości o ciało po zakończeniu procesu edukacyjnego. Zajęcia z wychowania fizycznego w naszej szkole nie tylko wspomagają rozwój sprawności motorycznych uczniów ale również wyposażają ich w wiedzę z zakresu kultury medycznej, zdrowotnej, higienicznej i ekologicznej, kultury rekreacji, kultury sportowej i estetycznej. Jednak skuteczność prowadzonych działań edukacyjnych w głównej mierze zależy od aktywności wychowanka, klimatu stworzonego przez środowisko szkolne, integracji młodzieży oraz bazy sportowej.

Uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji: salę sportową, salkę do gimnastyki, tańca i tenisa stołowego. Ponadto na terenach zewnętrznych posiadamy boisko do gry w piłkę nożną oraz boisko do gry w koszykówkę, stoły do tenisa stołowego, bieżnię lekkoatletyczną (60m), zeskok do skoku w dal i rzutnię do pchnięcia kulą.

Sportowe życie szkoły to również coroczna organizacja takich imprez sportowych jak wyjazd na narty i snowboard do Zieleńca, Dzień Wiosny przejawiający się w „Szkolnym biegu po zdrowie”, Dzień Sportu, dodatkowo organizujemy wyjścia na mecze wrocławskich klubów.

Warto zaznaczyć, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Szkoła w mieście”, dzięki czemu wybrane klasy biorą udział w zajęciach squasha w Hasta la Vista.

Zajęcia w wychowania fizycznego w naszej szkole prowadzi wykwalifikowana i doświadczona kadra:

Barbara Bolewicz – instruktor pływania, nordic walking i tańca, fitness, aerobik, tańce towarzyskie, lekkoatletyka, sporty drużynowe,

Elżbieta Mazur – instruktor koszykówki i ćwiczeń korekcyjnych, sporty drużynowe, lekkoatletyka,

Izabela Pilarska – trener piłki siatkowej, instruktor narciarstwa, trener baseballu i softballu, sporty drużynowe,

Jerzy Binkowski – trener koszykówki, sporty drużynowe, tenis stołowy, lekkoatletyka,

Jacek Malewicz – trener piłki nożnej, szachy, tenis stołowy, lekkoatletyka,

Mateusz Kaluźniak – trener piłki nożnej, sporty drużynowe, lekkoatletyka.