Zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 29

Od 1 września 2018 roku zapraszamy do nowej Szkoły Podstawowej nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu. Na bazie gimnazjum tworzymy innowacyją szkołę z oddziałami dwujęzycznymi, zlokalizowaną w samym centrum Wrocławia.

Rekrutację będziemy prowadzić do klas I. Oferujemy również uczniom SP63 możliwość przejścia do klas IV i VII dwujęzycznych.

Oferujemy:

- od IV klasy naukę dwóch języków obcych: j. angielski i j. niemiecki w rozszerzonym wymiarze oraz z podziałem na grupy. Od VII klasy dwa przedmioty prowadzone będą w języku niemieckim. Do klasy VII nie jest wymagana zaawansowana znajomość języka niemieckiego, gdyż początkowo będziemy wprowadzać łatwiejsze słownictwo tak, aby absolwent naszej szkoły podstawowej w stopniu komunikatywnym posługiwał się dwoma językami obcymi;

- lekcje na wszystkich poziomach prowadzone będą z ozobotami, aby w ciekawy sposób przyswajać wiedzę przedmiotową i uczyć się podstaw programowania;

- naukę tylko na jedną zmianę;

- dla chętnych rodziców fachową opiekę świetlicową. Każdy uczeń po skończonych zajęciach obowiązkowych będzie miał możliwość pozostania w świetlicy, aby pod okiem nauczyciela odrobić zadanie domowe. Dzięki temu popołudnia nasi uczniowie będą mogli przeznaczyć na zabawę, spędzenie czasu z rodziną, czytanie książek, rozwijanie pasji itp.

- korzystając z doświadczeń pracy w Gimnazjum 29 chcemy dalej realizować innowacje pedagogiczne i indywidualne programy nauki. Zdolni uczniowie będą mieli zaplanowane indywidualne spotkania z nauczycielem, aby rozwijać swoją wiedzę;

- nasi uczniowie będą w szkole bezpieczni, gdyż wchodzić do szkoły i wychodzić można wyłącznie przy wykorzystaniu kart magnetycznych. Na życzenie rodzica karta będzie mogła być zablokowana, aby przed określoną godziną dziecko nie mogło wyjść z budynku (funkcja ta będzie dostępna wyłącznie w porozumieniu z uczniami i rodzicami).

Dokładna oferta szkoły została przedstawiona na dniach otwartych 2 marca 2018 roku.

Szczegółową wizję Szkoły Podstawowej nr 29 znajdziesz TUTAJ.

Obwód naszej szkoły można sprawdzić klikając w poniższy link:

Wykrojoną mapę z obwodem SP29 można znaleźć także TUTAJ.

Niebawem uruchomimy stronę internetową naszej nowej szkoły www.sp29.wroc.pl.

Terminy rekrutacji do szkoły są ogłoszone przez Urząd Miejski Wrocławia i dostępne na stronie www.edu.wroclaw.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy wstepną wersję Statutu SP 29, tworzoną na potrzeby Uchwały RM w 2017 roku.

Pierwszą wersję STATUTU SP29 znajdziesz TUTAJ.

Była to wstępna wersja, która w trakcie prac nad tworzeniem wizji szkoły i w wyniku zmieniających się przepisów ewoluowała.

Poniżej zatem przedstawiamy nową, roboczą wersję - na bieżąco aktualizowany jednolity tekst, w którym zawieramy zmiany wynikające z nadrzędnych przepisów i bieżących potrzeb szkoły. Przyszłych Rodziców i Uczniów SP 29 zachęcamy, aby śledzić poniższy tekst Statutu, po zmianach:

NOWY STATUT SP29 znajdziesz TUTAJ.

Marek Sempik, 2017-01-28