Inauguracja roku szkolnego 2018/19

Klasa IV SP

9:00 – 9:45 spotkanie z wychowawcą

9:45 – 9:55 uroczysta inauguracja roku szkolnego w patio

9:55 – 10:40 test poziomujący z j. ang.

Klasy VII SP

8:30 – 9:00 spotkanie z wychowawcą

9:00 – 9:45 test poziomujący z j. niem.

9:45 – 9:55 uroczysta inauguracja roku szkolnego w patio

9:55 – 10:40 test poziomujący z j. ang.

Klasy III gimnazjum

9:30 spotkanie z wychowawcą w sali

9:55 – 10:40 spotkanie z wychowawcą

Rodzice

O godz. 10:00 zapraszam Rodziców na spotkanie z dyrektorem. Przedstawię Państwu stan remontów w szkole – co udało się zrobić, co nie, na jakim jesteśmy etapie. Wysłucham też Państwa opinii i uwag.

Spotkanie jest nieobowiązkowe i rozumiem, że duża część Rodziców będzie w tym czasie w pracy. Zatem treść naszego spotkania umieszczę na stronie internetowej szkoły, aby wszyscy Rodzice orientowali się w bieżącej sytuacji.

WAŻNE INFORMACJE PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU:

Podręczniki

Uczniowie wszystkich klas otrzymają bezpłatne podręczniki w pierwszych dniach września.

Zebranie z rodzicami

Pierwsze zebranie z rodzicami odbędzie się we wtorek 11 września.

Plan lekcji

Uczniowie plan lekcji otrzymają od wychowawcy w dniu inauguracji roku szkolnego 3 września. 31 sierpnia zostanie wywieszony także na tablicy ogłoszeń w holu szkoły.

Obiady

Obiady dla wszystkich chętnych uczniów będą wydawane od 10 września 2018 roku o godz. 11:25. Wybraliśmy firmę cateringową, która świadczy swoje usługi przede wszystkim dla przedszkoli i trzech szkół podstawowych we Wrocławiu. Koszt pełnego posiłku będzie wynosił 7 zł. Na tę cenę główny wpływ ma jakość serwowanych posiłków tj. wsad do kotła – zależy nam na wysokiej jakości obiadu – oraz opakowanie. Uczniowie posiłki będą otrzymywać w jednorazowych opakowaniach, hermetycznie zapakowane, ciepłe. Sztućce będą jednorazowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu utrzymamy nieskazitelną czystość serwowanych posiłków. Przerwa obiadowa w szkole będzie wynosiła 30 minut.

Zapisów na obiady będzie można dokonać w późniejszym terminie. Na stronie internetowej podamy numer konta do wpłat i kwotę za wrzesień. Osoby korzystające z diety bezglutenowej będą musiały dostarczyć do szkoły wskazówki od lekarza, abyśmy zamówili posiłki dostosowane konkretnie do danego dziecka. Koszt takiego obiadu ze zrozumiałych względów będzie nieco wyższy.

Świetlica

Świetlica szkolna będzie czynna od godz. 6:45 do 17:00. Już 3 września o godz. 6:45 będziemy gotowi na przyjęcie dzieci. Kartę zapisu dziecka do świetlicy prosimy dostarczyć do szkoły wraz z pierwszym przyjściem dziecka. Wzór karty będzie można wypełnić na miejscu wraz z przyprowadzeniem dziecka do świetlicy – dostaniemy ją od pani w świetlicy lub w sekretariacie, lub będzie można ją wydrukować ze strony internetowej.  Z opieki świetlicowej mogą korzystać uczniowie wszystkich klas.

KARTĘ ZAPISU DZIECKA DO ŚWIETLICY MOŻESZ WYDRUKOWAĆ TUTAJ.

Godziny zajęć

Wszyscy uczniowie mają zajęcia na pierwszą zmianę. Lekcje rozpoczynają się o godzinie 8:00.

Poniżej wykaz dzwonków:

1.     8:00 – 8:45

2.     8:50 – 9:35

3.     9:45 – 10:30

4.     10:40 – 11:25

5.     11:55 – 12:40

6.     12:50 – 13:35

7.     13:45 – 14:30

8.     14:35 – 15:20

Wychowawcy

Wychowawczynią klasy pierwszej będzie pani Wiera Fira – Zawadzka - nauczycielka dyplomowana z wieloletnim stażem w pracy w klasach 1-3. Udało nam się pozyskać panią, która w dotychczasowych miejscach pracy miała świetne opinie u rodziców, a dzieci ją bardzo lubiły.

Wychowawczynią klasy czwartej będzie pani Jolanta Kurnol – bardzo dobra nauczycielka matematyki, która wiele razy prowadziła klasy wychowawcze. Przed gimnazjum pracowała w szkole podstawowej, później przez wiele lat w naszej szkole pełniła funkcję wicedyrektorki. Jest bardzo życzliwa do uczniów, wyrozumiała, nawiązuje świetny kontakt z dziećmi i rodzicami.

Wychowawczynią klasy siódmej A będzie pani Bogna Adamczyk – nauczycielka języka niemieckiego, muzyki i informatyki. Od wielu lat nauczycielka prowadzi wymiany międzynarodowe ze szkołami w Niemczech i organizuje Dolnośląski Konkurs „Wędrówki szlakiem wartości”. Poza pracą  w szkole aktywnie działa w fundacji Pax et bonum. Pani Adamczyk jest także organizatorką Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pax et bonum per musicam.

Wychowawcą klasy siódmej B będzie pan Paweł Prygiel – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Prawdziwy pasjonat historii, o której potrafi bardzo ciekawie opowiadać. Wiele razy pełnił funkcję wychowawcy klasy, zawsze cechował się doskonałym kontaktem z młodzieżą, potrafił zjednać sobie ich sympatię. Na lekcji utrzymuje atmosferę do twórczej pracy, dużo wymaga od siebie i od uczniów.

Jestem przekonany, że dokonałem właściwego wyboru wychowawców do klas szkoły podstawowej. Są to nauczyciele, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, charakteryzują się empatią, pracowitością i z własnego wyboru chcą pełnić tę wyjątkową funkcję.

Dyrektor, 2018-08-16